Uzmanına Sorun

Her türlü sorunuzu uzman kadromuz cevaplıyor.

Diş Taşı neden oluşur? Zararları Nelerdir?

                 Diştaşı besin plağının üzerine tükürükteki minerallerin çökelmeleri sonucu oluşur. Dolayısıyla diştaşı; ağızdan uzaklaştırılamayan yumuşak besin artıklarının sertleşmesi ile meydana gelir. Besin plak  ,diştaşı oluşumunu başlatıcı olarak işlem görür. Bu eklentiler yumuşak halde iken; fırçalama, diş ipi kullanımı gibi bakım yöntemleriyle  diş yüzeyinden temizlenirse, diş taşı oluşumu engellenir. Diş taşı vücudumuzda bakteriden en zengin eklentidir. Diş eti enfeksiyonunun (gingivitis) ve derin diş eti ve kemik enfeksiyonlarının (periodontitis) oluşma sebebidir.

                Bu eklentilerin oluşmasını günlük bakımla engelleyebilir yada diş taşı temizliği ile diş yüzeyinden uzaklaşmasını sağlayabilirsiniz. Böylece diş eti enfeksiyonu riskini azaltabilir yada çoğu zaman ortadan kaldırabilirsiniz. Sağlıklı ağızlarda dahi yapılacak 6 aylık rutin kontroller, diştaşı temizliği ve polisaj ile ağız ve diş sağlığınızın devamını sağlayabilirsiniz.

Diş Temizliği Gerekli Midir

Diştaşı varlığında; ağız sağlığını ve hijyenini yeniden kazanmak için diş taşı temizliği bir zorunluluktur. Ağzın genel durumuna bağlı olarak 6 ayda bir yapılabilir. İnatçı diş eti problemlerinde bu süre hekim  tarafından kısaltılır ve daha sık seanslar uygulanır.

Uzmanlarımıza Sorun

Please let us know your name.
Please let us know your email address.
Lütfen
Please let us know your message.

Güniz Sokak No 29/11

Çankaya Ankara

Ankara Diş Hekimi

Güniz Dental Diş Kliniği

Ankara Çankaya'daki kliniğimizde

bilimsel ve güncel tedavilerle hizmetinizdeyiz

En Son Aramalar

Ankara diş doktoru

Ankara diş beyazlatma

Ankara diş hekimi

Çankaya diş kliniği

Telif Hakkı

© 2020 GünizDental. Tüm hakları saklıdır.